Ameryka i ja: Monument Waszyngtona w rusztowaniach

03 kwietnia, 2013

Monument Waszyngtona w rusztowaniach


Przez najbliższy rok uszkodzony na skutek trzęsienia ziemi z sierpnia 2011 roku Monument Waszyngtona będą przykrywać rusztowania. Od kilku tygodni trwa ich budowa i z informacji jakie można znaleźć na amerykańskich portalach wynika, że postawienie ich dookoła całego obelisku potrwa w sumie około czterech miesięcy.


Przed trzęsieniem ziemi turyści mogli wjeżdżać windą na szczyt monumentu i podziwiać panoramę Waszyngtonu i okolic przez małe, nieotwierane okna. Od półtora roku stolica USA pozbawiona jest tej atrakcji. Decyzja o naprawie popękanej na wskutek wstrząsów budowli zapadła dość szybko. Ale trzeba było zebrać pieniądze. Koszty naprawy oszacowano na 15 milionów dolarów. Połowę podarował jeden z najbogatszych ludzi w Ameryce David Rubenstein, który już wcześniej przekazywał miliony dolarów na różne cele.

Dziś mam dla Was najnowsze zdjęcia obelisku prawie do połowy przykrytego rusztowaniami. Spodziewalibyście się, że za każdym razem, gdy prezydent Stanów Zjednoczonych korzysta ze śmigłowca, czyli startuje lub ląduje na trawniku Białego Domu, ludzie pracujący na rusztowaniach muszą z nich zejść? Takie są wymogi Secret Service. Biały Dom i Monument Waszyngtona położone są dość blisko siebie a prezydent lata śmigłowcem kilka razy w tygodniu. Przerw w pracy jest więc sporo.

1 komentarz:

Dziękuję za wizytę na blogu. Zapraszam też na moje profile na Facebooku i Instagramie.