Ameryka i ja: Przed zaprzysiężeniem prezydenta

16 stycznia, 2013

Przed zaprzysiężeniem prezydenta


Barack Obama nie cierpi buraków. Nie szkodzi. I tak je dostanie. W najbliższy poniedziałek, po zaprzysiężeniu u stóp Kapitolu, amerykański prezydent wejdzie do budynku, gdzie w towarzystwie żony, córek i ponad dwustu BARDZO WAŻNYCH GOŚCI zje lunch. Jednym z dodatków do bizona podawanego z puree ze słodkich ziemniaków z chrzanem, będą wspomniane buraki. Na szczęście na stole pojawią się też inne sałatki. O tym, że prezydent nie znosi buraków wiadomo oficjalnie, ponieważ pierwsza dama wygadała się przy dzieciach, w czasie jednego ze spotkań edukacyjnych w ogródku warzywnym przy Białym Domu. Pan X powiedział, że byłby nawet skłonny zjeść porcję buraków prezydenta, byle tylko dostał miejsce przy stole. Ale jakoś nikt się nie pali, by mu je dać;)

21 stycznia do Waszyngtonu ściągną dziesiątki tysięcy gości. Szacuje się, że zaprzysiężenie prezydenta przed Kapitolem i na ulicach stolicy będzie oglądać dziewięćset tysięcy osób. Zobaczcie w jaki sposób miasto przygotowuje się do tego historycznego momentu. Przy okazji zerknijcie też na film, który pokazuje jak powstaje platforma przed Kapitolem, na której odbywa się zaprzysiężenie.

3 komentarze:

 1. genialne jest to zdjęcie z idącymi na wprost żołnierzami: http://strikethematch.bandcamp.com/album/s-t-m

  pozdr.
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 2. Przperaszam!!! pomyliłam linki:( o ten z Twoim zdj, mi chodziło: http://1.bp.blogspot.com/-VESFVuOieYA/UPbDhoHMdpI/AAAAAAAAF0k/Y_rnAalJRPA/s1600/Obama+8_701x1050.jpg


  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja cyber -polska-kolezanka przypomniala mi o tej wspanialej ceremonii I duze podziekowanie za to. Wspańialy ten filmik.
  Zapracowana zapomnialam na chwile jak bardzo kocham moj zaadoptowany Kraj i ze koniecznie musze ogladac zaprzysiezenie prezydenta. Chyba najbardziej pamietam prez. Reagana przysiege. Moze dlatego ze bylam wtedy z zasypanym sniegiem Washington DC.
  Amcapol

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę na blogu. Zapraszam też na moje profile na Facebooku i Instagramie.