Ameryka i ja: Nad East River

15 maja, 2012

Nad East RiverPani w niebieskim : Tam daleko jest nowe WTC.
Pan w pomarańczowym: A tam gdzieś między wieżowcami będzie Times Square.
Pani w kapeluszu: A gdzie jest Statua Wolności? Stąd nie widać.
Pan w koszuli w kratkę : A ten szpikulec po prawej stronie? To Chrysler Building.

Widok na Manhattan od strony Brooklynu, w dzielnicy Williamsburg. Powstał tu świetny deptak z ławkami do poleniuchowania i relaksu, z których rozciąga się panorama Nowego Jorku. Nic tylko siedzieć i patrzeć. W budowie kolejny odcinek trasy wzdłuż rzeki. Miłego dnia!

Chrysler Building
nowe WTC

5 komentarzy:

 1. A można prosić o zdjęcia nowego WTC z bliższej odległości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. proszę zajrzeć do niedawnego wpisu, tutaj jest kilka fotek http://amerykaija.blogspot.com/2012/04/one-world-trade-center-100-pieter.html

   Usuń
 2. Pamiętam jak byłem dzieckiem i oglądałem zdjęcia ojca z NY właśnie z tej perspektywy (wtedy jeszcze oczywiście na tle WTC). Za rok NY będzie mój! A kto wie, może ten drugi tez się zdecyduje? Ps. Jak teraz z wizą? Ciężko dostać?

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem z wizami jest tak samo od kilku lat. Jeśli człowiek jedzie do USA naprawdę w celach turystycznych, ma w Polsce pracę i potrafi to udokumentować wpisując w odpowiedniej rubryce czym się zajmuje i gdzie, to nie ma problemu (dotyczy to tak samo studentów). Oczywiście, jeżeli ma się kogoś z rodziny, kto przebywa w USA nielegalnie, to mogą być kłopoty. Jeżeli wszystko jest ok, to nie robią w ambasadzie problemów. Kilkoro moich znajomych starało się o wizy turystyczne w ostatnich miesiącach. Nikomu nie odmówiono i rozmowy były krótkie i mało stresujące. Należy też rozsądnie odpowiedzieć jaki jest cel podróży, czyli jeżeli chcesz np. zobaczyć NYC to o tym powiedz, tak samo przygotuj się na odpowiedź gdzie będziesz nocować. Czyli to ma być wrażenie, że wiesz dokąd jedziesz, po co, znasz adres, pod którym się zatrzymasz:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za odpowiedź i przepraszam, że tak późno odpisuję. :) Pozdrawiam!

   Usuń

Dziękuję za wizytę na blogu. Zapraszam też na moje profile na Facebooku i Instagramie.