Ameryka i ja: Budynek FBI w Waszyngtonie

07 maja, 2012

Budynek FBI w Waszyngtonie


Gmach FBI w Waszyngtonie (na załączonym obrazku) to najbrzydszy budynek na świecie, który... warto zobaczyć. Gorącą dziesiątkę budowli-brzydali wytypował serwis Trippy.com. Forteca amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego w DC znalazła się na pierwszym miejscu opublikowanej właśnie listy (subiektywnej).


Budynek znajduje się w ścisłym centrum Waszyngtonu, kilka minut drogi piechotą od Białego Domu. Nosi imię J.Edgara Hoovera, czyli pierwszego dyrektora FBI. Czy jest aż tak brzydki? Nie sądzę. Oczywiście jest monstrualny i surowy ale to przecież cechy charakterystyczne dla brutalizmu. W amerykańskich mediach pisze się, że dni gmachu są policzone. FBI ma ponoć zmienić siedzibę a budynek-gigant zostanie wyburzony. Oceńcie sami. Jest aż tak okropny by umieścić go na najwyższym podium? Moim zdaniem są brzydsze.

****
Listę ujętych w rankingu budynków wraz ze zdjęciami znajdziecie tutaj. Poniżej moje fotki.

3 komentarze:

 1. Najbrzydszy...ja moge pomyslec o 100 innych brzydszych w moim miescie urodzenia w Polsce

  OdpowiedzUsuń
 2. myślę, że chyba większość ludzi ma podobnie...

  OdpowiedzUsuń
 3. to chyba kpina, może i budynki z małymi oknami nie są piękne ale nie najbrzydsze ? mogli zerknąć na hotel Marioty wybudowany w tamtym roku w Krakowie, szary i jeszcze mniejsze okienka
  będąc w Waszyngtonie na pewno zrobiłbym sobie zdjęcie na tle budynku FBI :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę na blogu. Zapraszam też na moje profile na Facebooku i Instagramie.