Ameryka i ja: Manhattan wieczorem. Galeria

25 stycznia, 2012

Manhattan wieczorem. Galeria


Styczeń to taki sobie miesiąc na spacery. Zazwyczaj zimno, ponuro, krótki dzień, zero zieleni. Ale skoro już jestem w Nowym Jorku, to korzystam z okazji i robię rundę po Manhattanie. Miasto pędzi jak co dzień. Dużo ludzi i dużo taksówek, o które jak zwykle kłócą się ci, którym gdzieś się śpieszy.

Świąteczne dekoracje i ozdoby dawno pochowano w magazynach. Witryny domów towarowych i eleganckich butików zapełniają się manekinami prezentującymi wiosenne ubrania. Sklepy ze słodyczami eksponują z kolei serca z czekolady owinięte w błyszczący, czerwony papier. Za chwilę przecież Walentynki.

Turystów jakby mniej, choć w sklepie z pamiątkami przy Times Square i tak tłok. Jak zwykle schodzą kubki, notesy, breloczki, koszulki albo albumy do zdjęć. Wszystko z napisem "I love New York". Być tu i nie kupić czegoś na pamiątkę? Nie ma takiej opcji. I tylko żal, że każda z tych rzeczy przyjechała do Nowego Jorku z Chin...

Poniżej kilka zdjęć wieczornego Manhattanu. Przy najbliższej okazji opiszę Wam pewne słynne miejsce. Niewykluczone, że widzieliście je w filmie. Będzie słodko;)

5 komentarzy:

  1. Świetne zdjęcia! Zwłaszcza to pierwsze -rewelacja.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś i my wybierzemy się na taki spacer. Na razie mamy nieco bliższe plany turystyczne ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękne zdjęcia i wspaniale to wszystko opisujesz, będę cierpliwa i poczekam, aż wszystko opiszesz. W ten sposób ja nie będę Ciebie zamęczać pytaniami o każde zdjęcie wykonane przeze mnie. Pozdrawiam serdecznie i cieszę się, że trafiłam na Twojego Bloga. Rewelacja.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę na blogu. Zapraszam też na moje profile na Facebooku i Instagramie.