Ameryka i ja: Happy Holidays

24 grudnia, 2011

Happy Holidays


                    Spokoju, pogody ducha i uśmiechu!

Mikołaj na Air Force One to - jak widać na załączonym obrazku - szczyt kiczu, ALE nie mogłam  powstrzymać się, by nie powiesić go na choince, bo jest taki... amerykański ;)

Wesołych Świąt!

ps. Gdybyście mieli ochotę na chwilę przenieść się do Nowego Jorku, zobaczcie krótki film nakręcony w grudniu na Manhattanie. Ten tańczący pan, zbiera pieniądze dla Armii Zbawienia, która co roku przed Bożym Narodzeniem organizuje wolontariuszy w całych Stanach. Ci ustawiają się głównie przed wejściami do dużych sklepów, życzą przechodniom Wesołych Świąt, licząc, że ludzie wrzucą jakiś datek. Ten pan jest raczej ewenementem, tak rozbrykanych wcześniej nie widziałam. Nie jestem też pewna czy to skuteczna metoda, ponieważ większość ludzi robiła mu głównie zdjęcia, zapominając o puszcze.
Poniżej dołączam też zdjęcie kartki z życzeniami, którą z okazji tegorocznych świąt wysyła prezydent USA. Jak widać, jest ona podpisana przez całą Pierwszą Rodzinę a także przez mojego ulubieńca Psa Bo Ho ho:)

3 komentarze:

 1. Spokojnych i rodzinnych świąt...a Bo też jest moim faworytem:)

  OdpowiedzUsuń
 2. w Nowym Jorku to nawet śniegu nie trzeba żeby było pięknie ; )

  taka kartka jest wysyłana do każdej rodziny ?????

  OdpowiedzUsuń
 3. Jag - dziękuję. Mam nadzieję, że to były dla Ciebie fajne święta.

  Tomek - tę kartkę dostają pewnie tylko jacyś oficjele i znajomi prezydenta.
  Wiadomo jak wygląda, bo Biały Dom nie robi z tego tajemnicy i ją upublicznia ( to oczywiście też pewnie jakiś element kampanii wizerunkowej Pierwszej Rodziny).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę na blogu. Zapraszam też na moje profile na Facebooku i Instagramie.