Ameryka i ja: Central Park jesienią. Galeria.

14 listopada, 2011

Central Park jesienią. Galeria.Poukładałam zdjęcia i zastanawiam się co napisać. Nie przychodzi mi do głowy nic ciekawego.
Tylko frazesy. Że ładnie, że cudowna pogoda, że wspaniałe kolory. Same banały. A nie o banał nam przecież chodzi. Nie chcemy banalnego życia, banalnej pracy, banalnych wakacji czy banalnego wystroju mieszkania. Chcemy czegoś niepowtarzalnego, wyjątkowego i stylowego.


Ulegamy modzie. Kupujemy krzesło wygięte w dziwny sposób, malujemy ściany na dziwny kolor, zamawiamy dziwną kanapę (ale jest taka stylowa). Dobieramy sobie dziwny obraz. Banał nie wchodzi w grę. Ładny widoczek w ramce? To obciach (Zwykły pejzaż?! Nieeeee). A potem ten banał-obciach staje nam nagle przed oczami. Jesienny krajobraz z mostem i ptakami na wodzie. I co? Jakie to piękne- myślimy sobie. I robimy sto zdjęć...

Poniżej jesień w Central Parku. Banalny temat;)5 komentarzy:

 1. Trochę jak Polska złota jesień:) Banalny temat, ale jak widać na zdjęciach takie kolory to aż się chce, żeby ta jesień trwała i trwała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pokazujesz obraz Ameryki, który jest mi zupełnie obcy. A przecież taki piękny!
  Mój stereotyp Ameryki to tłuścioch w obcisłym wdzianku w Wal-marcie, korki w Nowym Jorku, American soldier w Iraku i gęba Obamy z Pokojowym Noblem (chyba za tą wojnę właśnie...).
  Aż mi wstyd.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Jag - nie tylko Ty masz skojarzenia z polską, złotą jesienią;) W Polsce jest zapewne wiele równie pięknych miejsc. Tu tylko dochodzi tzw. magia Nowego Jorku...

  @Edgar - widzisz, masz w głowie stereotypy (jeśli chodzi o Amerykę;). Ponoć Amerykanie są grubi, ale np. w Waszyngtonie czy na ulicach NYC to ich specjalnie nie widać. Raczej widać tych, co biegają, dbają o siebie. Amerykanie mają dość wojen, krytykują je. Ale chłopak jest żołnierzem, dostaje rozkaz to idzie... Nie ma wyboru.
  USA to nie jest jakiś ideał czy raj, bywa tu bez sensu jak w każdym innym państwie. Mam jednak dużo sympatii dla tego kraju. W sumie po co pluć? Lepiej podzielić się czymś fajnym;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...i słusznie.Pozdrawiam pięknie , zaczęłam czytać od niedawna. Zawsze jest ciekawie :)

   Usuń
  2. Dziękuję, witam na blogu i zachęcam do komentowania:)

   Usuń

Dziękuję za wizytę na blogu. Zapraszam też na moje profile na Facebooku i Instagramie.