Ameryka i ja: National September 11 Memorial by night

16 października, 2011

National September 11 Memorial by night

flaga w tle znajduje się na powstającej wieży The One World Trade Center

Pisałam całkiem niedawno o National September 11 Memorial w Nowym Jorku. Dla przypomnienia - post znajduje się tutaj. Tym razem mam trochę zdjęć robionych wieczorem. W tej chwili nie ma już problemów z rezerwacją biletu. Wejściówki są od ręki (oczywiście rezerwacja on line nadal obowiązuje).

Człowiekiem mogą targać różne emocje i uczucia, kiedy odwiedza miejsca takie jak September 11 Memorial. Mnie osobiście plac, na którym kiedyś stały wieże WTC nie przytłacza i nie przygnębia. Być może przywykłam już do tego miejsca. Pamiętam jednak, że kiedy pierwszy raz przyjechałam do Nowego Jorku i przez ogrodzenie próbowałam dojrzeć co dzieje się na placu budowy, czułam ciarki na plecach. Zadzierałam głowę do góry i oczyma wyobraźni widziałam wieżowce. A potem miałam przed sobą obrazki z telewizji - samoloty wbijające się w wieże a potem WTC zamieniające się w pył.

Dwa lata temu nie docierało do mnie, że nikt poza turystami nie zwraca uwagi na Strefę Zero. Że wszyscy biegną i nawet nie patrzą w tamtym kierunku. Dziś to rozumiem. Życie toczy się dalej.

Muzeum September 11 Memorial, otwarcie w 2012 roku
drzewa na terenie placu sadzono na początku roku, w oddali jeden z dwóch zbiorników upamiętniających ofiary ataków
wieża The One World Trade Center, zbudowano już ponad połowę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę na blogu. Zapraszam też na moje profile na Facebooku i Instagramie.