Ameryka i ja: September 11 Memorial w NYC. Galeria.

29 września, 2011

September 11 Memorial w NYC. Galeria.


Dziś krótko. Więcej zdjęć niż słów. W lipcu rezerwowałam bilet, by w drugiej połowie września wejść na teren National September 11 Memorial w Nowym Jorku. Należy pamiętać, że bez wcześniejszej rezerwacji nie ma szans by stanąć przy zbiornikach z wodą, które zbudowano w miejscach, gdzie dziesięć lat temu stały bliźniacze wieże WTC. Jeżeli ktoś z Was ma w planach podróż do Nowego Jorku i chciałby udać się do Strefy Zero ( burmistrz miasta pogroziłby mi palcem, namawia by skończyć już z używaniem tej nazwy) to musi wcześniej dokonać rezerwacji on line. Link znajdziecie tutaj. Zanim być może przydarzy się Wam wycieczka do Big Apple, kilka zdjęć ode mnie.


w tle 9/11 Museum, wciąż w budowie
One World Trade Center
muzeum zostanie otwarte w 2012 roku

2 komentarze:

 1. W Polsce na Discovery leci (chyba co niedzielę - nie jestem pewien ja nie mam czasu na TV więc pobrałem odcinki na komputer) seria 40 minutowych filmów o budowie muzeum i przygotowaniach do rocznicy. Wypowiedzi rodzin oraz architektów zaangażowanych w budowę, chociażby znany D.Libeskind [amerykanin polskiego pochodzenia)
  Rising: Rebuilding Ground Zero


  Ciekaw jestem czy w stanach ten program już szedł.

  pozdrawiam ; )

  OdpowiedzUsuń
 2. Mówiąc szczerze nie mam pojęcia. Aczkolwiek przed 10 rocznicą w amerykańskich telewizjach było tak dużo filmów dokumentalnych na ten temat, że jak ktoś chciał to mógł wybierać do woli w ofercie. Było tego zatrzęsienie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę na blogu. Zapraszam też na moje profile na Facebooku i Instagramie.