Ameryka i ja: Dom Gianniego Versace

18 lipca, 2011

Dom Gianniego Versace


Domy sławnych i bogatych (nawet jeśli ci sławni i bogaci nie żyją co najmniej od dekady) są jak lep na muchy. Przyciągają uwagę i wzbudzają ciekawość. W Miami Beach bardzo blisko oceanu stoi dość ładna willa (z 1930 roku) należąca niegdyś do Gianniego Versace, włoskiego projektanta mody. Orientujący się w temacie pamiętają zapewne, że Versace został zastrzelony pod koniec lat 90-tych na schodach swojego domu. Właśnie tego, który widzicie na dołączonym zdjęciu.


Dziś willa nie jest już w rękach rodziny Versace, kupił ją jakiś miliarder i przekształcił w luksusowy hotel. Dom znajduje się w Miami Beach przy Ocean Drive czyli ulicy biegnącej wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. To takie miejsce gdzie można zjeść śniadanie, lunch czy kolację w jednej z wielu restauracji. Można też wypić drinka w barze albo po prostu pokazać się prezentując ciało, buty, torebkę, sukienkę czy auto.

Gianni Versace nie musiał wzywać szofera jeśli zapragnął drinka poza domem. Wystarczyło, że zrobił kilka kroków i był w barze. Jak nie w jednym, to drugim albo piątym. Jeśli zapragnął kąpieli w oceanie, musiał jedynie przejść przez ulicę. A jeśli chciał tylko popatrzeć na Atlantyk wystarczyło, że poszedł na pierwsze piętro (swojej willi). Stamtąd na pewno go widział...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę na blogu. Zapraszam też na moje profile na Facebooku i Instagramie.